Strona główna » Rozwiązania branżowe » Branża budowlana

Branża budowlana

GardensERP dedykowany przedsiębiorstwom z branży budowlanej dostarcza kompleksowe funkcjonalności dostosowane do specyfiki branży. Obsługuje kluczowe dla branży procesy, takie jak:
 • Ofertowanie, w tym specjalizowane kreatory wycen
 • Zarządzanie projektami
 • Budżetowanie i analiza rentowności projektu
 • Zarządzanie transportami
 • Produkcję i montaż

GardensERP dla branży budowlanej

System zapewnia wysokie dostosowanie do specyfiki branży uwzględniając jego indywidualne potrzeby i rozwój w przyszłości.

Korzyści

Rozwiązanie dla branży budowlanej zbudowane jest w oparciu o procesową logikę zarządzania przedsiębiorstwem budowlanym oraz bazę wiedzy i doświadczenie wdrożeniowe zdobyte podczas realizacji projektów wdrożeniowych przez nasz zespół specjalistów IT

Wysokie dostosowanie do specyfiki branży

Dzięki pełnej elastyczności rozwiązania opartego na platformie rozwoju aplikacji, system w pełni dostosowuje się do potrzeb Klienta

Bieżąca kontrola wskaźników rentowności projektów i kontraktów

Analiza poszczególnych pozycji kosztorysowych, weryfikacja i aktualizacja cen jednostkowych w kalkulacjach projektów

Planowanie i kontrola budżetów

Nadzorowanie terminów poszczególnych realizacji, kontrola harmonogramu, automatyczne powiadomienia dla osób w projekcie

Optymalizacja transportu

Precyzyjne planowanie załadunków uwzględniające potrzeby montażu, załadunek oraz masę i możliwość sztaplowania elementów

Pełna integracja z pozostałymi modułami funkcjonalnymi systemu GardensERP

Rozwiązanie branżowe jest w pełni zintegrowane z pozostałymi modułami funkcjonalnymi systemu GardensERP

Nasze realizacje

Oprogramowanie  ERP dla budownictwa – kiedy się sprawdzi?

Oprogramowanie  ERP dla budownictwa to doskonały wybór zarówno dla małych, jak i średnich czy dużych firm. Pozwala ono bowiem na lepsze zarządzanie wszystkimi informacjami niezbędnymi w procesie realizacji inwestycji. Odpowiednio dobrany i użytkowany program do obsługi firmy budowlanej umożliwia optymalizację kosztów, skuteczniejsze zarządzanie czasem i terminów, a także sprawniejszy kontakt z podwykonawcami czy klientami.

System ERP dla firm budowlanych sprawdzi się zarówno podczas realizacji inwestycji od podstaw, jak i prowadzenia prac modernizacyjnych czy remontowych. Program ten można łatwo dostosować do własnych potrzeb, a także charakterystyki realizowanego przedsięwzięcia.


System ERP dla budownictwa, czyli oszczędność

Systemy ERP dla budownictwa pozwalają nie tylko na lepszą organizację pracy i przydzielanie zadań poszczególnym zespołom, lecz także optymalizację ponoszonych kosztów. Oprogramowanie pozwala na analizowanie poszczególnych kosztorysów i aktualizację cen jednostkowych. W systemie można wykonywać ponowne przeliczenia wydatków, np. w sytuacji, gdy doszło do znacznych wahań cen materiałów budowlanych lub w trakcie budowy pojawiły się niespodziewane komplikacje, które generują dodatkowe koszty.

Oprogramowanie ERP dla firm budowlanych pozwala również na porównywanie dostarczonych ofert. W ten sposób można wybrać podwykonawców, którzy oferują najlepsze ceny. System zakłada też możliwość planowania i kontroli budżetu na poszczególne etapy realizacji. Dzięki niemu pilnowanie terminów kolejnych kroków staje się łatwiejsze. W ten sposób można uniknąć kosztów, które rosną wraz z każdym dodatkowym dniem realizacji przedsięwzięcia i kar ustalonych w umowie.


Programy dla firm budowlanych – od oferty, po odbiory

Programy dla firm budowlanych z naszej oferty pozwalają na kompleksową obsługę realizacji – od samego początku, aż do momentu wykonania odbiorów i oddania nieruchomości do użytku. Stworzone przez nas systemy umożliwiają m.in. gromadzenie ofert. Obejmują specjalistyczne kreatory wycen, w których można porównywać ze sobą poszczególne propozycje podwykonawców i dostawców materiałów budowlanych. Dzięki temu wybór odpowiedniej oferty staje się znacznie łatwiejszy, a oprogramowanie pozwala na zmniejszenie kosztów ponoszonych w związku z całą inwestycją.

Nasze programy ERP dla firm budowlanych są też przydatne w toku realizacji inwestycji – to w nich znajdują się szczegółowe informacje o terminach zakończenia kolejnych etapów. Systemy te są w stanie ponownie przeliczać koszty np. w sytuacji, gdy doszło do niespodziewanych komplikacji w trakcie realizacji przedsięwzięcia. Dzięki temu nawet w przypadku chwilowych przestojów lub innych problemów można błyskawicznie zmodyfikować plan kolejnych działań, by zminimalizować ewentualne opóźnienia. To także sposób na lepsze skoordynowanie ze sobą prac kolejnych podwykonawców – by budowa przebiegała sprawnie, konieczne jest ograniczenie przerw pomiędzy wejściem poszczególnych ekip.

System ERP dla firmy budowlanej pozwala również na gromadzenie wszystkich dokumentów, które są niezbędne np. podczas odbiorów. Dzięki temu budynek może szybciej przejść wymagane kontrole i zostać oddany do użytku. Wszelkie dokumenty znajdują się w jednym miejscu, co umożliwia ich błyskawiczne odszukanie i przedstawienie klientowi bądź pracownikom urzędów.


Nasze oprogramowanie ERP dla budownictwa

Nasz system zarządzania dla firm budowlanych pozwoli na:

 • lepsze planowanie kolejnych zadań, by ograniczyć przestoje i opóźnienia,

 • skuteczniejsze prowadzenie i aktualizację budżetu – np. w związku z wahaniami cen towarów,

 • weryfikację terminowości dostaw od poszczególnych firm,

 • porównywanie ze sobą ofert poszczególnych podwykonawców,

 • gromadzenie dokumentacji niezbędnej na kolejnych etapach realizacji inwestycji,

 • lepsze planowanie tras, załadunku i rozładunku przewożonych towarów,

 • planowanie montażu, wraz z doborem odpowiednich podzespołów dostępnych w magazynie – system pozwala też na szybkie zamawianie tych elementów, których nie ma na stanie,

 • analizowanie rentowności projektu,

 • kontrolę jakości wykonanych produktów i zrealizowanych prac.

Nasze systemy ERP pozwalają na łatwiejsze zarządzanie firmą budowlaną – niezależnie od jej wielkości czy dokładnej specyfiki działalności. To rozwiązania, po które sięga coraz większa liczba współczesnych przedsiębiorców. Dzięki systemowi do zarządzania dla firm budowlanych możliwe staje się nie tylko zaoszczędzenie pieniędzy, lecz także czasu potrzebnego do ręcznych analiz. Nasze oprogramowanie działa w pełni automatycznie, na podstawie wgranych danych – samodzielnie je analizuje i aktualizuje, co pozwala na sprawne działanie nawet wtedy, gdy podczas realizacji inwestycji dochodzi do niespodziewanych komplikacji.

Zapraszamy do kontaktu – przedstawimy dokładny sposób działania programu do obsługi firmy budowlanej i pomożemy wdrożyć go w Państwa przedsiębiorstwie.


Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami przez formularz i określ swoje potrzeby biznesowe. Pozwoli nam to na jak najlepsze dostosowanie oferty do Twoich potrzeb i oczekiwań. Nasz konsultant skontaktuję się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Zgoda*

Interesują Cię nowinki ze świata programowania, chcesz być na bieżąco z naszą ofertą?
Dołącz do naszego newslettera

Zgoda*