Strona główna » Rozwiązania branżowe » Branża dystrybucyjna

Branża dystrybucyjna

GardensERP dedykowany dla branży dystrybucyjnej zawiera skuteczne rozwiązania dla sprzedawców hurtowych i dystrybutorów, takie jak:
  • Zarządzanie ofertami i cenami
  • Zarządzanie zakupami
  • Magazyn wysokiego składowania
  • Zarządzanie transportem i logistyką

GardensERP dla branży dystrybucyjnej

Korzyści

Rozwiązanie dedykowane dla branży dystrybucyjnej z szeregiem funkcjonalności branżowych dostosowywanych na etapie wdrożenia do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa

Wysokie dostosowanie do specyfiki branży

Dzięki pełnej elastyczności rozwiązania opartego na platformie rozwoju aplikacji, system w pełni dostosowuje się do potrzeb Klienta

Sprzedaż B2B

Wsparcie sprzedaży internetowej w modelu Business-to-Business. Pełna integracja z systemem GardensERP

Optymalizacja procesu zakupów

Zarządzanie stanami magazynowymi wg własnych potrzeb oraz analiza dostawców

Analizy logistyczne

Konieczne informacje i analizy magazynowe i zarządcze do podejmowania trafnych i szybkich decyzji

Kontrola kompletacji zamówienia

Proces kontroli wydań magazynowych polegający na sprawdzeniu oraz przygotowaniu towaru do odbiorcy. Niezawodny monitoring WMS

Efektywne zarządzanie transportem własnym i obcym

Kompleksowa obsługa logistyki i transportu własnego oraz integracja z najpopularniejszymi firmami kurierskimi

Nasze realizacje

Programy dla branży dystrybucyjnej

Nasze programy dla branży dystrybucyjnej to sposób na zebranie wszystkich kontraktów z dostawcami i klientami w jednym miejscu. Oferowany przez nas system pozwala na uzupełnienie wszystkich informacji na temat zawartej umowy, w tym warunków współpracy czy czasu jej trwania. Dzięki temu można szybko odszukać najważniejsze dane i sprawdzić, czy kontrakt przebiega zgodnie z ustaleniami. Usprawnia to m.in. egzekwowanie swoich racji, a także skuteczniejsze dotrzymywanie terminów.


Łatwiejsza kontrola stanów magazynowych

Programy ERP dla branży dystrybucyjnej są również nieocenioną pomocą w kontroli stanów magazynowych. Na bieżąco uzupełniane informacje pozwalają na zobrazowanie rzeczywistego zużycia konkretnych surowców czy produktów, dzięki czemu program powiadomi Państwa odpowiednio wcześnie, że zapasy się kończą. W ten sposób można znacznie skuteczniej zaplanować kolejne dostawy, by zachować płynność działalności firmy.

Programy dla branży dystrybucyjnej przyczyniają się do ograniczenia przestojów w pracy firmy związanych m.in. z brakiem towarów na stanie. W ten sposób nie tylko przyczyniają się do zwiększenia zysków, lecz także lepszego dotrzymywania terminów. Przekłada się to bezpośrednio na opinię o Państwa przedsiębiorstwie i jakość współpracy z klientami.

Ponadto nasze systemy ERP dla branży dystrybucyjnej pozwalają na:

  • analizę czasu, przez który poszczególne towary znajdują się w magazynie – ma to znaczenie przede wszystkim w przypadku towarów z ograniczonym terminie przydatności do użytku,

  • monitorowanie statusu przesyłek – co ułatwia ich komplementację i wysyłkę,

  • analizę dat wykonania poszczególnych operacji – przyjęcia zamówienia, jego komplementacji oraz wysyłki,

  • wyszukiwanie poszczególnych zamówień po ich numerach.

System ERP dla branży dystrybucyjnej pozwala na przypisywanie zamówień do konkretnego klienta – dzięki temu można łatwo wyszukać pozycję również po nazwisku czy nazwie firmy. Wszystkie dane uzupełnia się w elektronicznym formularzu, dzięki czemu system może je przetwarzać, tworzyć analizy i wysyłać powiadomienia.


System ERP dla branży dystrybucyjnej w wersji mobilnej

W magazynach i centrach dystrybucyjnych często nie ma możliwości stworzenia stanowiska komputerowego bezpośrednio przy półkach z towarem. Każdorazowe podchodzenie do urządzenia byłoby też niezwykle czasochłonne. Z tego powodu w takich miejscach korzysta się przede wszystkim ze sprzętu mobilnego. Nasze oprogramowanie ERP dla branży dystrybucyjnej pozwala na wykorzystanie w niewielkich urządzeniach, które pracownicy mają przy sobie w magazynie.

Terminale zintegrowane z systemem pozwalają na wpisywanie danych bezpośrednio w magazynie, podczas kompletowania zamówień lub sprawdzania towaru. Użytkownik może umieszczać w oprogramowaniu nie tylko informacje pisemne, lecz także zdjęcia. To rozwiązanie korzystne w trakcie prac magazynowych, a także dostaw czy wizyt u klienta. System pozwala m.in. na szybkie odnotowanie informacji o uszkodzeniu paczki czy konieczności naprawy urządzenia bądź innego przedmiotu bezpośrednio u zamawiającego.


Program do obsługi branży dystrybucyjnej offline

Nie wszędzie jest dostęp do internetu, dlatego nasz program do obsługi branży dystrybucyjnej działa również offline. To dobra informacja dla osób, które często działają w terenie, z dala od sieci Wi-Fi. System można zainstalować na terminalach mobilnych i korzystać z zapisanych informacji bezpośrednio u klienta. Nowe dane są konfigurowane po ponownym podłączeniu do sieci.


Gdzie sprawdzi się zarządzania dla branży dystrybucyjnej?

System zarządzania dla branży dystrybucyjnej jest chętnie wybierany przede wszystkim przez właścicieli dużych magazynów, w których prawidłowa obsługa zamówień wymaga wykorzystania nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Sprawdza się on również we wszelkich centrach logistycznych, a zwłaszcza w firmach kurierskich i na pocztach. Z naszego systemu korzystają zarówno mniejsze, jak i bardzo duże firmy. Oprogramowanie to pozwala bowiem na automatyzację wielu procesów, co przekłada się na większą wydajność działania.

Nasz system zarządzania dla branży dystrybucyjnej powstał również z myślą o hurtowniach, gdzie obraca się ogromnymi ilościami towarów, a także dystrybutorach, firmach z branży E-commerce (działających w strukturze B2B i B2C) oraz agentach sprzedaży. To rozwiązanie korzystne zarówno dla dużych korporacji, jak i mniejszych franczyz. Sprawdzi się doskonale przede wszystkim w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają prowadzenie swojego sklepu – stacjonarnego lub internetowego. Pozwala on bowiem na przejrzyste zarządzanie wszystkimi zasobami, a także daje pewność, że nie zapomną Państwo o ważnych terminach.

Zachęcamy do współpracy – dobierzemy odpowiednią formę systemu do zarządzania branżą dystrybucyjną do potrzeb danej firmy. Poinstruujemy również, jak stosować nasze rozwiązania, by maksymalnie wykorzystać ich możliwości.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami przez formularz i określ swoje potrzeby biznesowe. Pozwoli nam to na jak najlepsze dostosowanie oferty do Twoich potrzeb i oczekiwań. Nasz konsultant skontaktuję się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Zgoda*

Interesują Cię nowinki ze świata programowania, chcesz być na bieżąco z naszą ofertą?
Dołącz do naszego newslettera

Zgoda*