Kompleksowy system GardensERP dla Instytutów naukowych i jednostek badawczych uwzględniający ich specyfikę działalności i indywidualne potrzeby począwszy od zarządzania i budżetowania projektów poprzez złożone procesy finansowo-księgowe aż po rozbudowane zestawienia i raporty.
Projekty naukowe potrafią być drogie – wszystko zależy od materiałów i technologii niezbędnych do ich realizacji. Nasze programy dla jednostek naukowych pozwalają na przejrzyste rozpisywanie wszystkich kosztów, porównując je ze sobą i wskazując sposoby ich optymalizacji. Użytkownik może określić budżet zadania, a system poinformuje go o tym, że zbliża się do maksymalnej kwoty lub już ją przekroczył.
Co więcej, program ERP pozwala również na przypisywanie osób zarządzających budżetem konkretnych projektów. Takie rozwiązanie umożliwia prowadzenie wielu prac w tym samym czasie, zwłaszcza gdy skład zespołów za każdym razem jest inny. Oprogramowanie daje również wgląd we wszystkie aktualnie realizowane projekty w przedsiębiorstwie. Generuje ono analizy na temat tygodniowych, miesięcznych czy rocznych kosztów, co pozwala na lepsze zarządzanie budżetem całej jednostki.
Nasze programy dla jednostek naukowych służą również do budowania zespołów badawczych. Zbierają one dane o wszystkich zatrudnionych osobach – włącznie z ich kwalifikacjami, uprawnieniami, dotychczasowymi realizacjami czy dostępnością w konkretnym terminie. Dzięki temu można znacznie łatwiej skomponować zespół, który skład sprawdzi się najlepiej w trakcie realizacji danego projektu. Ma to znaczenie przede wszystkim w firmach, które oferują szeroki zakres usług, często z zupełnie różnych dziedzin.
Systemy ERP dla jednostek naukowych umożliwiają też łatwiejszą organizację zastępstw w razie nieobecności poszczególnych członków zespołu. Umożliwiają nadawanie uprawnień konkretnym osobom, co przyspiesza prowadzone prace. Co więcej, służą również do rezerwacji sal niezbędnych do realizacji badań i eksperymentów – wystarczy jedynie uzupełnić informacje na temat przestrzeni dostępnych w danym budynku oraz znajdującego się w nich wyposażenia.
Programy ERP dla jednostek naukowych pozwalają nie tylko na zarządzanie pracownikami i budżetem, lecz także potrzebnymi i dostępnymi materiałami. Umożliwiają one prowadzenie dokumentacji, w której uwzględnia się wszystkie produkty niezbędne do przeprowadzenia badań. W systemie można umieścić też informacje o dostawcach, terminach realizacji zamówień czy stanach magazynowych. Użytkownicy mogą też uzupełniać obserwacje na temat terminowości dostaw oraz jakości współpracy, co ułatwia dobór kontrahentów przy kolejnych projektach.
Systemy ERP dla jednostek naukowych przydadzą się również podczas:
określania procedury zakupu,
porównywania ze sobą ofert, by zoptymalizować ponoszone koszty,
gromadzenia i rozliczania faktur przez księgowość działającą w jednostce badawczej,
kontroli terminowości dostaw i reagowania na niedotrzymanie ustalonych warunków.
Program do obsługi jednostek naukowych będzie niezwykle pomocny podczas rozliczania miesięcznych kosztów i odprowadzania podatków. System gromadzi wszystkie informacje na temat realizowanych transakcji, a także pozwala na wgranie zdjęć lub skanów oryginalnych dokumentów.
W przypadku bardziej skomplikowanych projektów niezwykle istotne jest też rozdzielanie zadań pomiędzy osoby z odpowiednimi kwalifikacjami. System zarządzania dla jednostek naukowych pozwala na przeglądanie informacji o poszczególnych pracownikach i planowanie obowiązków tak, by były one możliwe do zrealizowania. Wewnątrz oprogramowania można również przypisywać konkretne zadania do użytkowników, co ułatwia im kierowanie zespołem czy sprawdzanie kolejnych zaplanowanych kroków. W systemie można też kontrolować środki zarezerwowane przez inną grupę badawczą.
Programy ERP dla jednostek naukowych pozwalają na realizację projektów w sposób zgodny z nowoczesnymi trendami. Takie systemy wyręczają pracowników w wielu obowiązkach, dzięki czemu mogą oni skupić się na zupełnie innych zadaniach. Oprogramowanie wykonuje wiele czynności automatycznie, oszczędzając cenny czas. Informuje również o ważnych terminach, przekroczeniu budżetu i wszystkich tych rzeczach, które mogą umknąć człowiekowi.
Systemy ERP dla jednostek naukowych pozwalają również na gromadzenie wszystkich informacji o działalności przedsiębiorstwa w jednym miejscu. Mowa tu zarówno o dostępnych pracownikach, jak i zarezerwowanych salach czy stanach magazynowych. Ułatwiają też pracę działów księgowych, które muszą regularnie rozliczać realizowane transakcje. Dzięki takim systemom wszystkie osoby zatrudnione w jednostce mogą korzystać z tego samego oprogramowania i samodzielnie sprawdzać potrzebne informacje.
Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Zaproponujemy Państwu nasze systemy do zarządzania jednostką naukową i wskażemy, jak poprawnie z nich korzystać. Dzięki temu szybko uproszczą Państwo procesy w przedsiębiorstwie, zapewniając sobie większą wydajność działania.