Gardens ERP dzięki zastosowaniu zaawansowanych narzędzi, umożliwia obsługę Internetu jako kanału sprzedaży, marketingu oraz wsparcia klientów. Pozwala to zapewnić kompleksową obsługę i jednoczesną optymalizację procesów sprzedażowych zachodzących w obszarze B2C. Proces sprzedaży ulega uproszczeniu i przyspieszeniu, ponieważ zamówienie może być przekazane bezpośrednio do działów odpowiedzialnych za dostawę.
Sklep internetowy oparty na systemie Gardens ERP udostępnia informacje o ofercie i produktach wzbogacone zdjęciami, filmami wideo czy załącznikami (np. specyfikacje, instrukcje, rysunki techniczne itp.). Oferta sklepu może być dostosowywana do wybranych klientów lub grup klientów. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu widoczne są na przykład wybrane katalogi produktów i cennik przypisany dla danej kategorii klientów.
Klient korzystający ze sklepu internetowego ma możliwość nawigacji po katalogu produktów oraz przeglądania kart poszczególnych pozycji. Dodatkowo może być poinformowany o najchętniej kupowanych produktach oraz artykułach powiązanych (cross-selling). System zapewnia szybkie zaawansowane wyszukiwanie interesujących produktów na podstawie wielu kryteriów.
Najważniejsze funkcje to:
Przykłady indywidualnych rozwiązań systemu Gardens
System Gardens umożliwia automatyczną komunikację z serwisem internetowym Ceneo.pl w zakresie aktualizacji danych dotyczących dostępnych ofert. Funkcjonalność zawiera automatyczny skaner stron z Ceneo.pl – automat, który wg Id Ceneo ustawia stronę na dany produkt z listą najlepszych cen i czyta 10 pierwszych pozycji.
System Gardens posiada standardowe rozwiązanie o nazwie „Arkusz Zmiany Cen”. Narządzie służy do zbiorczej zmiany cen dla wielu kartotek towarowych. System dokonuje tego na podstawie analizy:
Niestandardowe rozwiązanie polega na dodaniu do analizy cen importowanych z porównywarki cenowej CENEO. Cena ta importowana jest okresowo za pomocą symbolu – identyfikatora powiązanego z kartoteką towarową w ERP.
Arkusz propozycji zmiany cen
Arkusz propozycji zmiany cen wiąże ze sobą koszty i ceny. W oparciu o koszt bazowy narzędzie proponuje cenę sprzedaży brutto utrzymując zdefiniowaną marżę ustaloną dla towaru w kartotece (Marża ustalona na kartotece). Arkusz może również posłużyć do symulacji poziomu marży i ceny sprzedaży i obserwacji jak zmieniają się wspomniane wartości. Arkusz może posłużyć również jako symulacja cen z uwzględnieniem aktualnych kursów walut lub kursu wprowadzonego ręcznie ( w pole Kurs symulowany). W przypadku gdy zaznaczona jest opcja Proponuj ceny z przeglądarek, aktywne staje się pole Miejsce w przeglądarce cen. W to pole wpisuje się pozycję , którą chce się osiągnąć w rankingu cenowym (np. Ceneo). Dla wpisanej pozycji po rekalkulacji arkusza uzupełnia się kolumna Cena z przeglądarki oraz kolumna Aktualizacja przeglądarki (z datą) a także uaktualnia się kolumna Cena proponowana.
Integracja z serwisem Allegro w zakresie aukcji i zamówień ma na celu wsparcie sprzedawcy na wszystkich etapach obsługi aukcji: od przygotowania i wystawienia, poprzez śledzenie sprzedaży, po obsługę transakcji z klientami. Aplikacja umożliwia szybkie wystawianie aukcji, zarówno pojedynczych, jak i seryjnych oraz zapewnia ich spójny wygląd dzięki szablonom opisów. Pozwala na wydajną kontrolę różnych form płatności od klientów (przedpłaty, pobranie ) oraz pomaga przygotowywać paczki i wydruki pocztowe. Wbudowana aplikacja GAM WEB API umożliwia śledzenie statusu aukcji.
Rozwiązanie to umożliwia automatyczną aktualizację danych o artykułach. W tym celu system Gardens może korzystać z następujących zasobów:
PDM: system umożliwia pobieranie danych z wybranego źródła (Klient, np. BDK). BDK stanowi bazę zawierającą dane techniczne, parametry towarowe.
Proponowana Cena jest importowana do sytemu Gardens i może być traktowana jako cena katalogowa. Import danych realizowany jest poprzez interfejs .
Zasoby WWW: system aktualizuje pobrane dane w sklepie WWW.
Zasoby WWW stanowią źródło danych zawierające dodatkowe materiały dotyczące produktów, np. poradniki, instrukcje, filmy, zdjęcia poglądowe itp. Pliki traktowane jako dokumentacja związane są z kartoteką towarową.
Przykładowy schemat przebiegu aktualizacji danych o artykułach.
Do systemu Gardens importowane są zamówienia wraz z danymi teleadresowymi klienta. Jeżeli klient jest zarejestrowany to posiada swój kod identyfikujący. W systemie Gardens trafia on do kartoteki kontaktów (CRM) . Jego rozrachunek jest rejestrowany na analityce zbiorczej i jest identyfikowany numerem zamówienia lub numerem listu przewozowego.